עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

סידורי לוויה

25/09/2018 14:28
חנוך
סידורי לוויה, קדישא, קבורה בישראל

היכרות עם רשימת הסידורים שאותם צריך לבצע טרם לוויה יכולה לעזור לבני משפחה, חברים וקרובים של הנפטר. החל מהדפסת מודעות אבל ועד התנהלות מול גופים שונים – הנה המדריך המלא

סידורי לוויה מייצגים נושא רגיש שבו נדרשים לטפל מאות אנשים בכל יום נתון. היות ומטבע הדברים הטיפול בסידורים מן הסוג הזה כרוך בהמון עצב, כדאי להכיר אותם מראש וכך למנוע עיכובים ועוגמת נפש. כמו כן, מומלץ לשקול לשתף כמה שיותר חברים, קרובים ובני משפחה ולהטיל את האחריות על חלק מהסידורים על אנשים שונים כדי להפחית מתחושת הלחץ.


איזה אישורים צריך כדי לקבור את הנפטר?

השלב הראשון של סידורי לוויה כולל הוצאת אישורים. האישורים הנדרשים על מנת לקבור את הנפטר הם תעודת פטירה שניתנת על ידי צוות בית החולים ותעודת זהות של הנפטר. ללא האישורים האלה לא ניתן לבצע את הקבורה ואפשר להתייעץ עם נציגי חברה קדישא בכל מקרה של דילמה או התלבטות.


במידה והפטירה היא מחוץ לבית החולים, צריך לזמן צוות מד"א שיקבע את המוות וינפיק הודעת פטירה מסודרת. במקביל, מד"א מזמנים משטרה כדי לחקור את נסיבות המוות ורק לאחר מכן ניתן לפנות למדור רישיונות קבורה בלשכת משרד הבריאות באזור המגורים כדי לקבל אישור מסודר.


מה כולל הסיכום מול חברה קדישא?

חברה קדישא היא הגוף הרשמי שמוסמך לטפל בנושאי הקבורה בישראל ומותר לו לעשות זאת רק לאחר קבלת רישיון הקבורה. מבחינת מי שמטפל בנושא של סידורי לוויה, הדגש צריך להיות על תכנון של הלוויה תוך התייחסות למקום הקבורה, אופן העברת הנפטר, זמן הלוויה וניהול טקס הלוויה בפועל.


כל דגש מהרשימה לעיל חשוב לצורך תכנון הלוויה ולא כדאי להשאיר דברים לרגע האחרון. כמו כן, גם בהקשר הזה צריך לזכור שניתן להתייעץ עם נציגי חברה קדישא ולפנות אליהם לצורך התנהלות נכונה יותר.


איך מודיעים על הלוויה?

בשלב האחרון מגיעים לחלק המעשי של סידורי לוויה ומתייחסים לפרטים הבאים:


א. הכנת רשימה – מומלץ להיעזר באנשים שונים כדי להכין רשימה של אנשים שצריכים לקבל את ההודעה על הלוויה. בתוך הרשימה יש להתייחס לבני משפחה, חברים, קרובים, שכנים, קולגות ועוד.


ב. הדפסת מודעות אבל – לאחר שמכינים רשימה מסודרת עוברים להפצת המידע באמצעות הדפסת מודעות אבל. הדפסת מודעות אבל מתבצעת בבתי דפוס ובתוך מספר שעות בלבד.


ג. תליית המודעות – בשלב האחרון תולים את מודעות האבל. נהוג לתלות את המודעות בקרבת בית המגורים של הנפטר, אך אפשר להרחיב את הרדיוס בהתאם לצרכים של בני המשפחה.


מומלץ לנצל את השעות שלפני הלוויה כדי להחליט היכן יושבים שבעה. העדיפות הראשונה היא לשבת בביתו של הנפטר, אך כדאי לקחת בחשבון שיקולים שקשורים לנוחות, לגודל הבית והציוד שנמצא בו וכמובן לנושא המזון.

כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: