עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

עריכת לוויה

23/10/2016 10:09
חנוך
לוויה, סידורי לווייה

עריכת לוויה צריכה להתרחש במהירות לאחר מות הנפטר, ולעיתים קרובות המעבר קשה ביותר

פטירת אדם יקר הינה חוויה קשה מאוד לכשעצמה, ותחילת תכנון הלוויה צמוד למועד הפטירה יכולה להיות קשה מאוד. ישנן משימות רבות שיש לבצע, חלקן על ידכם וחלקן על ידי החברה קדישא, וחשוב לדעת מה כל אחד עושה ומה צריך לסיים בזמן.אז כיצד עורכים לוויה לבן משפחה או קרוב אחר?


·         רישיון קבורה: רישיון זה בעצם קובע כי האדם אכן נפטר, וכי ניתן לקבור אותו. מדובר בהליך רשמי ביותר אשר נועד בכדי לוודא כי לא החלו שני תהליכי קבורה על אותו אדם, או עבור אדם חי. במידה ובן המשפחה נפטר בבית החולים, יש לגשת למשרד הקבלה והשחרור של בית החולים עם תעודת זהות של הנפטר ותעודת פטירתו, ושם תונפק עבור בן המשפחה רישיון הקבורה. במידה והפטירה אירעה בבית או במתחם ציבורי אחר, נדרשת הודעת פיטרה מקורית, אשר ניתנת בשלושה עותקים על ידי רופא מד"א, וכן נדרשים דו"ח מד"א ותעודת הזהות של הנפטר. במקרים חריגים יידרש גם אישור משטרה. את כלל התעודות מגישים למדור רישיונות קבורה בלשכה המחוזית של משרד הבריאות באזור מגוריכם, ושם יונפק רישיון הקבורה.


·         חברה קדישא והכנות ללוויה: לאחר קבלת רישיון הקבורה, פנו לחברה קדישא, אשר הינם הגוף הרשמי בישראל המוסמך לטפל בנושאי הקבורה, ועמם יש לקבוע את מקום ומועד הלוויה. כמו כן, במידה ואתם סבורים כי לא יהיה מניין בלוויה (עשרה גברים מעל גיל 13), או במידה והנכם כוהנים, חשוב ליידע את החברה קדישא בכדי שיוכלו להיערך לכך בהתאם. הדפסת מודעות אבל חשובה ביותר בכדי ליידע אנשים על מיקום וזמן הלוויה. חברות הדפסה רבות מציעות שירותי הדפסה וכן הפצה והדבקה של מודעות אבל, ויוכלו לסייע לכם במשימה, ולהקל עליכם במקצת.


·          הלוויה: חברה קדישא אחראים להעביר את הנפטר מבית החולים לבית הלוויות. במידה והנפטר נקבר בעירו, הקבירה תהיה ללא תשלום. לפני הלוויה, יוזמן אחד מקרובי המשפחה לזהות את גופת הנפטר על מנת לאשר באופן מוחלט את זהותו. הלוויה תתחיל מהבית או מבית הלוויות, ותכלול זמן להספדים בתיאום עם החברה קדישא.


·         בגדים ושבעה: בשל הנוהג לשהות בבית האבלים במשך שבעה ימים שלמים, חשוב לקבוע מראש באיזה בית תשבו שבעה, ולצייד אותו בנרות נשמה, כיסאות, סידורים, כיפות ועוד. את הבגדים לרוב חותכים החברה קדישא בלוויה, ולכן רצוי להצטייד בחולצה אותה תוכלו ללבוש בשבוע הקרוב.


עריכת לוויה הינה משימה קשה מנשוא מבחינה רגשית

לצערנו, אין ברירה אלא להתעסק בעניינים בירוקרטיים מיד עם פטירת האדם היקר לנו, ולכן כדאי לדעת מה צריך לעשות בכדי שנוכל להשקיע את המאמצים שלנו בארגון הלוויה והשבעה, ולא בחיפוש אחר המשימות המוטלות עלינו כעת.  

כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: